-->

Okopávka a zelené práce: PÁTEK 21. 6. 2024

termín 21. 06. 2024
volná místa33/100
cena 500 Kč* /500 Kč/
* pro patrona hlavy
Tato akce je přístupná pouze pro vlastníky hlav.
Pořiďte si i Vy svoji hlavu.
Vinohrad se okopává kvůli tomu, aby se provzdušnila půda a zlepšil přístup vzduchu a vláhy ke kořenům. Aby hrozny dobře vyzrály, musí vinař věnovat pozornost i tzv. zeleným pracím – v průběhu vegetace je potřeba letorosty zakracovat a zastrkovat do drátěnky, vylamovat zálistky a odstraňovat neplodné letorosty na starém dřevě, aby se hrozny prosvítily sluncem a zároveň kolem nich mohl pěkně pofukovat větřík a nepřepekly se. Zdravé a vyzrálé hrozny jsou hlavním předpokladem pro výrobu kvalitního vína. A především, okopaný a upravený vinohrad je společenskou vizitkou řádného vinaře!

Program je pro oba dny identický:
14.45 sraz patronů na Horním náměstí ve Znojmě
15.00 odjezd autobusů k vinici Lampelberg
17.30 přesun z vinice do Vinařství LAHOFER
18:00 welcome drink
18.30 večeře formou bufetu
19.00 pochůzková degustace vín 
21.00 ukončení programu a odjezd zpět do Znojma

Akce se uskuteční za každého počasí, nezapomeňte mu přizpůsobit výběr vhodného oděvu a obutí. V případě blátivého terénu doporučujeme vzít si s sebou na vinici pracovní obuv na přezutí.

*** Cena za účast je 500 Kč pro patrona a 500 Kč za jeho doprovod. Za tyto částky obdržíte poukaz ve stejné hodnotě na nákup vín z Vinařství LAHOFER/HANZEL/WALDBERG dle vlastního výběru, navíc se slevou 10 %. Vyzvednout je bude možné v sobotu i v neděli ve wine baru LAHOtéka, tedy v místě, ve kterém budeme trávit večer.

Na akci se přihlašujte e-mailem na info@mejtesvojihlavu.cz nebo on-line po přihlášení na webu www.mejtesvojihlavu.cz. Tato pozvánka platí pro 2 osoby, prosíme všechny patrony, aby nepřihlašovali více jak 1 osobu doprovodu.

Kapacita akce je omezena.

Změna programu vyhrazena.

V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností nás neváhejte kontaktovat:
Jaroslav Chaloupecký | jar.chaloupecky@lahofer.cz |725 517 138